Her kan du se hvem der har spillet flest 1. holdskampe for Silkeborg Boldklub.

Listen er opdateret Januar 2018

Spiller2015 forår2015 efterår2016 forår2016 efterår2017 forår2017 efterårTotal 2015-2016Status fra januar 2015Ultimo 2016Ultimo 2017
André Dich Hansen514125141136202238263
Jesper Nielsen11242243243
Kasper Skaarup11131412121250155205229
Jonas Weber Thomsen11312471130154184202
Lasse Andersen87513433163196200
Jacob Simonsen411131415131146173
Per Lynggaard1210426125151151
Jacob Andersen145131213114482126150
Thomas Mortensen1411182699125133
Mikkel Simonsen111121122123
Alexander Sejr139143681117117
Jonas Porse Larsen13131293868106115
Rune Haaning3213101104107
Nikolaj Fogh1411934639797
Thanh Minh Le79552226659195
Thomas Højland106111017617889
Adis384711627384
Michael Andersen347707777
Torben Myrhøj87108485673
Niels Erik Lind191161021274864
Emil Andersen21251414133343764
Øzgur Mercan131023295252
Jonas Farsø7101414171745
Martin Skaarup9911121811942
Nicklas Nørbo121224123636
Casper Høøg101323123535
Lars Erik Pleh129123313434
Martin Madsen191212101034
Thomas Elisiussen12137121232
Morten Snede1101010111131
Gustav Garde72413162929
Karl Betzer11513292929
Maksut55162121
Samuel Kalifi128202020
Nikki Lentz Fitzpatrick10919
Kriss Fischer959914
Rene S.191011111
Christoffer Hosbond11677
Dan Knudsen527
Jimmi Snede66
Kim Kjær2112135
Murad Jneid3333
Jakob Brinch Petersen33
Mads Hornum33
Mathias Kjøge11222
Simon Petersen11222
Christian "Willy" Hansen1111
Frederik Skovsted1111
Kasper Jørgensen11

 

 

Spiller2015 forår2015 efterår2016 forår2016 efterårTotal 2015-2016Status fra januar 2015Ultimo 2016
Jesper Nielsen11242243
André Hansen51412536202238
Kasper Skaarup1113141250155205
Lasse Andersen8751333163196
Jonas Weber Thomsen11312430154184
Per Lynggaard1210426125151
Jacob Simonsen41115131146
Jacob Andersen14513124482126
Thomas Mortensen141112699125
Mikkel Simonsen11121122
Alexander Sejr139143681117
Jonas Porse Larsen1313123868106
Rune Haaning33101104
Nikolaj Fogh14119346397
Thanh Minh Le7955266591
Thomas Højland1061176178
Michael Andersen3477077
Adis38116273
Torben Myrhøj884856
Øzgur Mercan1310232952
Niels Erik Lind1911212748
Emil Andersen21251433437
Nicklas Nørbo1212241236
Casper Høøg1013231235
Lars Erik Pleh1291233134
Karl Betzer115132929
Gustav Garde724131629
Maksut551621
Samuel Kalifi1282020
Martin Skaarup9918119
Jonas Farsø7101717
Thomas Elisiussen121212
Morten Snede1101111
Rene S.1910111
Martin Madsen191010
Kriss Fischer999
Christoffer Hosbond1167
Murad Jneid333
Kim Kjær2213
Mathias Kjøge1122
Simon Petersen1122
Christian "Willy" Hansen111
Frederik Skovsted111

Listen opdateret januar 2015

Navn: Kampe:
Kurt Ovesen 331
Jes Andersen 303
Jimmy Hørdum 285
Poul Erik Sørensen 268
Torben Bødskov 262
Ove Falbe Hansen 258
Jesper “Luffe” Nielsen 242
Preben Nielsen 238
Ove Elgaard 233
Kurt Nielsen 222
Jørgen Elgaard 220
René Bødskov 217
Kaj Madsen 212
André Hansen 202
Thorbjørn Jørgensen 202
Per Krogh 201
Ib Jørgensen 186
Erik Falbe Hansen 175
Erik Sørensen 164
Benny Madsen 152
Robin Lindquist 149
Morten Olsen 146
Jacob “Frigaard” Rasmussen 143
Klaus Degnbol 141
John Bach 140
Jesper “Mini” Rasmussen 137
Knud Borghus 137
Frank Andersen 136
Søren Bak 136
Lasse Andersen 163
Per Hørdum 134
Kasper Skaarup 155
Lars Henriksen 130
Jonas Weber 154
Anders Møller Larsen 126
Jacob “Minifox” Simonsen 131
Frank Larsen 125
Mikkel “Fox” Simonsen 121
Kai Munk 119
Bjarne Linjordet 118
Esper Poulsen 117
Henning Lauersen 117
Poul Henning Nielsen 117
Carsten Nielsen 116
Hans J. Jensen “Sjønne” 109
Martin Lund 108
Torben Jensen “Bager” 107
Stefan Jørgensen 106
Jens Thomsen 104
Lars Ole Andersson 103
Rune Haaning 101
Jesper Frendrup Jensen 97
Per Lynggaard 125
Ole Sørensen 93
Bojan Pasajlic 91
Kasper Jørgensen 113
Mark Juncher 91
Niels J. Nielsen 91
Thomas Mortensen 99
Jørn Brix 78
Michael Clausen 78
Erik Mortensen 75
Leif Ladefoged 74
Robin Hørdum 74
Flemming Olsen 73
Cristian “Brauer” Jensen 71
Flemming Damgaard 71
Arne Christensen 69
Ognjen Pasajlic 69
Kim Jensen 67
Lars Pedersen 66
Jacob Andersen 82
Michael Hostrup 65
Thanh Minh Le 65
Theis Kristensen 65
Claus Pedersen 64
Jan Dencker 64
Steen Schougaard 64
Adis Omercajlic 62
Jørn Henriksen 62
Thomas Højland 61
Jens E. B. Sørensen 59
John Sørensen 59
Per Reinertsen 58
Lars Falbe Hansen 55
Mogens Knudsen 55
René Haarup 55
Brian Næss-Schmidt 53
Hans J. Jensen “Bager” 53
Alexander Sejr 81
Morten Rasmussen 52
Bent Steen 50
Verner Borghus 49
Torben Myrhøj 48
Kenneth Bach 47
Knud Erik Sørensen 46
Poul Jensen 46
Erik Christensen 44
Jens Hougaard 44
Mads Hornum 44
Brian Niebuhr 43
Jonas Porse 68
Michel Kasapovic 43
Nikolaj Fogh 63
Jakob Brinch Petersen 42
Niels Henrik Olsen 41
Jesper Lyngsøe 40
Michael Andersen 70
Mogens Simonsen 40
Casper Rasmussen 39
Christian Laursen 38
Lars Kallesøe 38
Brian Bølcho 36
Bjarne Munk 35
Jesper Nielsen (Bryrup) 35
Mathias Glargaard 51
Dennis Sørensen 34
Anders Sørensen 33
Payam Zarmani 33
Bjørn Uhrskov 32
Martin “Sorte” Nielsen 32
Peter Visti 32
Dan Knudsen 31
Anton Flou 30
Gert Schougaard 29
Henning Nielsen 29
Hüseyin Kalan 29
Mads Hammershøj 29
Ole Henriksen 29
Peter Holm 29
Torben Sørensen 29
Øzgür Mercan 29
Ib Jacobsen 28
Peter Roed 28
Erik Lind 27
Kasper Sørensen 27
Torben Nørregaard 27
Cliff Szats 26
Søren Vester 26
Henrik Andersen 25
Jesper Vind 25
Keld Birk 25
Janus Andersen 24
John Rasmussen 24
Ole Vilhelmsen 24
Søren Refsgaard 24
Carsten Andersen 23
Ronni Hansen 23
Axel Lorentzen 22
Peter Hamann 22
Ib Brix 21
Torben Jensen “Bobby” 21
Dejan Palmisano 20
Lars Bo Martinussen 20
Ole Østergaard 20
Rasmus Højland 20
Anders Rye Jensen 19
Anders Uhlriksen 19
Danny Thorhus 19
John Lauersen 19
Lars Andersen 19
Mads Lynggaard 19
Peter Schrøder 19
René Patscheider 19
Edvard Brauer 18
Henrik Bach 17
Joakim Rasmussen 17
Kenneth Rasmussen 17
Allan Jensen 16
Claus Villebro 16
Jesper Østergaard 16
Maksut akbayir 16
Jimi Rosbjerg 16
Stig Nedergaard 16
Thomas Jørgensen 16
Kim Vadum 15
Simon Winther Andersen 15
Lasse Bønding 14
Peter Madsen 14
René Bang 14
Jan Dybdahl 13
Karsten Nellemann 13
Kenneth “Wizard” Jensen 13
Karl Betzer 13
Ole Futtrup 13
Brian Hansen 12
Flemming Andersen 12
Jan Lynggaard 12
Casper Høøg 12
Nicklas Nørbo 12
Jens Thommassen 11
Jesper Larsen 11
Morten Jensen 11
Morten Olsen 11
Nicolai Holm Nielsen 11
Erling Faistrup 10
Frank Jensen 10
Frank Nielsen 10
Ole Bonne 10
Poul Borghus 10
Gustav Gade 16
Erkan Berk 9
Gökhan Berk 8
Jesper Rasmussen 8
Marcel Oltean 8
Rasmus Starcke 8
Robert 8
Tonny Damsgaard 8
Vladan Petric 8
Ufuk Acar 8
Jan Bryholt 8
Finn Pedersen 7
Frank Christensen 7
Jens Larsen 7
Jesper Jørgensen 7
Martin Aaberg 7
Michael Stenderup 7
Søren Dalsgaard 7
Torben Jochumsen 7
Bennie Sulejmani 6
Bent Jensen 6
Christoffer Hosbond 6
Jan Nielsen 6
Jesper Holck 6
Jonas Møller 6
Sasa Stojanovic 6
Walther Knudsen 6
Daniel Aarslev 5
Hans J. Nielsen 5
Henrik Jensen 5
Hussein Ibrahim 5
Jeppe Pedersen 5
Mikael Kristiansen 5
Nicki Valbjørn 5
Ole F. Sørensen 5
Rudi Neilmann 5
Allan Marberg 4
Børge Jensen 4
Erling Thomsen 4
Nick Brian Malmkjær 4
Nikolaj Jørgensen 4
Per Blohm 4
Per Prengel 4
Rasmus Poulsen 4
Emil Andersen 4
Torben Oster Hansen 4
Tue Jacobsen 4
Allan Bech 3
Brian Frederiksen 3
Brian S. Andersen 3
Kurt Borghus 3
Matthias Christensen 3
Michael Berg 3
Michael Langvad 3
Michael Nielsen 3
Mogens Pedersen 3
Nenad Kikano 3
Tommy Jensen 3
Bo Pedersen 2
Emil Hammer 2
Flemming Dahl 2
Frank Laursen 2
Hans Berthelsen 2
Henrik Vind 2
Jacob “Minibus” Nielsen 2
Jannik Nielsen 2
Jens Thastum 2
Jonas Holdgaard 2
Mads Kølby 2
Henrik Bækkegaard 2
Mikkel Juncher 2
Morten Stage 2
Palle Neilmann 2
Pelle Rasmussen 2
Peter F. Nielsen 2
Peter Lassen 2
Tommy Bred 2
Ayoub Ali Habib 1
Christian Siesgaard 1
David Ilori 1
Dennis Leander 1
Finn Larsen 1
Frank Sørensen 1
Hagi Mercan 1
Hamse Ibrahim 1
Ib Berthelsen 1
Ibrahim Kasapovic 1
Jacob Conradsen 1
Jakob Jensen 1
Jan Kim Engemann “Hansen” 1
Jørgen Thor 1
Kasper Andersen 1
Kasper Schytte 1
Kenneth Trosborg 1
Kim Nielsen 1
Ole Jonsen 1
Palle Madsen 1
Pedram Zafarnejad 1
Peter Sørensen 1
Preben Hansen 1
Rene Jacobsen 1
René Jacobsen 1
Simon “Biks” Jensen 1
Thi Nguyen 1
Torben Trosborg 1
Ulrik Sejersen 1
Ahmed Qaasïn Goytoow 1
Anders Haun 1
Martin Skaarup 1
Rasmus Riis 1
Thomas Larsen 1
Lars Erik Pleh 1
Nikki Fitzpatrick 1